Стулкові ворота — традиційний и найбільш розповсюджений тип вїздних воріт. Являють собою класику «воротного» жанру. Вони легко встановлюються і прості в обслуговуванні. Відкриваються стулками назовні або всередину. В порівнянні з іншими типами воріт найбільш економні та довговічні. Конструктивно виконуються у вигляді двох або однієї несучих рам (стулок), облицьованих полотном. Полотно стулкових воріт може являти собою все що завгодно: кована решітка, металічниий гофрований лист, металевий каркас зашитий деревом,  «сендвіч»-панель і т. ін.

Приводи для стулкових воріт поділяються по принципу дії на три класи: лінійні, важільні і приводи підземного встановлення.

  • Лінійні приводи найбільш популярні для автоматизації стулкових воріт. Забезпечують керування воротами за рахунок зміни довжини приводу. По принципу дії бувають електромеханічними або гідравличними.
  • Електромеханічний привід має в собі електродвигун, редуктор і гвинтову пару, змонтовані в єдиному корпусі. Дуже часто гвинтову пару помилково називають «червячною передачою».
  • Гідравлічний привід складається з електродвигуна, насоса і гідроциліндра, також змонтованих в єдиному корпусі.
  • Важільні приводи використовують у тих випадках, коли не можна застосувати лінійні приводи через невідповідну геометрію взаємного розташування полотна воріт і нерухомих опор ( стовпців), або на великі хвіртки.Це електродвигун з редуктором, який кріпиться на нерухомій частині конструкції воріт (наприклад стовпці) і важіль, який кріпиться до стулки воріт. Вони мають суттєво менші габарити приводу за рахунок компоновочної схеми, подібної на електромеханічний доводчик дверей.
  • Приводи підземного монтажу являють собою механізми, які встановлюються в проїзджу частину поблизу осі петель стулки воріт. По принципу дії такі приводи можуть бути електромеханічними і гідравлічними. В гідравлічних моделях під землею встановлюється тільки повністю герметичний гідроциліндр з редуктором, а блок електродвигуна з насосом монтується поблизу воріт. Приводи підземного монтажу є доволі екзотичними виробами, їх застосування оправдано тільки у випадках дуже жорстких вимог до збереження зовнішнього виду автоматизованих воріт, наприклад, памятників архітектури.
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (No Ratings Yet)
Loading...